JAK UNIKNĄĆ NAJCZĘŚCIEJ PO...

jak napisać dobry list motywacyjny

JAK UNIKNĄĆ NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW W LIŚCIE MOTYWACYJNYM?

List motywacyjny to po CV, drugi najważniejszy dokument, w którym kandydat może zwrócić uwagę na swoją osobę potencjalnego pracodawcy. Stanowi on wizytówkę aplikującego i jest dopełnieniem wizerunku jego osoby. Jego perfekcyjna forma może zachęcić pracodawcę do zaproszenia kandydata do dalszego etapu rekrutacji. Oto lista najczęściej popełnianych błędów związanych z listem motywacyjnym. Ich świadomość i eliminacja może znacząco zwiększyć szanse kandydata na pracę w branży bankowej.

 

Estetyka
Estetyczny wygląd listu motywacyjnego to postawa. Świadczy o skrupulatności i staranności kandydata. List motywacyjny powinien być poprawnie zredagowany: posiadać odpowiednią konstrukcję, akapity itp. Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie zaadresowanie listu oraz podanie właściwej informacji o źródle ogłoszenia. Wysyłając ten sam list do wielu pracodawców często informacje powielane są automatycznie. Zawarcie nieprawidłowych danych świadczy o braku profesjonalizmu kandydata.

Poprawność stylistyczna, gramatyczna i ortograficzna
Branża bankowa ceni sobie wysoko profesjonalizm. Nawet jeśli rekrutacja odbywa się na stanowisko obsługi klienta, poprawnie i bezbłędnie zredagowany list motywacyjny stanowi silny atut kandydata

Nadmiar pochlebstw pod adresem pracodawcy
Wiele osób zapomina, że zbyt nadmierny zachwyt nad pozycją czy osiągnięciami firmy może przez pracodawcę zostać odebrany negatywnie.

Dużo nie znaczy dobrze
Tzw. „wodolejstwo” w liście motywacyjnym nie jest wskazane. Dokument ten powinien być krótki – ok. 3/4 formatu A4, zwięzły i przyjemny w odbiorze.

Kłamstwa są niedopuszczalne
Branża bankowa bardzo skrupulatnie weryfikuje umiejętności swoich pracowników. Nie warto jest podawać nieprawdziwych informacji lub zawyżać posiadane umiejętności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *