KWALIFIKACJA CF – CORPOR...

praca w finansach

KWALIFIKACJA CF – CORPORATE FINANCE

Kwalifikacje zawodowe są dla pracodawców najbardziej miarodajnym świadectwem potwierdzającym merytoryczną wiedzę kandydatów. Dla poszukujących zatrudnienia kwalifikacje pozwalają wyróżnić się w procesie rekrutacji oraz stanowią silny argument w negocjacjach o wysokości ewentualnego wynagrodzenia. Kwalifikacja CP jest międzynarodową kwalifikacją z zakresu finansów korporacyjnych.

Kwalifikacja CF (Corporate Finance) przyznawana jest przez ICAEW (Institute of Chartered Accountants in England and Wales) w porozumieniu z CISI (Chartered Institute for Securities & Investment). ICAEW zrzesza ponad 140 000 członków, dyplomowanych księgowych z całego świata.

Kwalifikacja Corporate Finance jest świadectwem pozyskania bardzo obszernej i specjalistycznej wiedzy w dziedzinie finansów korporacyjnych. Stanowi potwierdzenie konkretnych umiejętności: oceny sytuacji ekonomicznej danej firmy, szacowania kosztów i poziomu ryzyka oraz analizy skuteczność podejmowanych decyzji.

Uzyskanie kwalifikacji CF nie jest prostym zadaniem. Należy przejść kilkuetapowy proces, na który składają się cztery egzaminy oraz trzeci etap polegający na zdobyciu doświadczenia zawodowego.  Nie jest to również tanie przedsięwzięcie. Za każdy z etapów należy uiścić odpowiednią należność. Łączny koszt kwalifikacji FC wynosi ok. 1055£.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *