KWALIFIKACJA CHARTERED BANKER

praca w bankowości

KWALIFIKACJA CHARTERED BANKER

Międzynarodowe zawodowe kwalifikacje znacznie poszerzają możliwości rozwoju ścieżki zawodowej w branży bankowej. Chartered Banker to jedna z kwalifikacji, która umożliwia wyróżnienie się na zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Stanowiskami, w rekrutacji których Chartered Banker może stanowić ważny atut to np. Analityk ryzyka, Business Development Menager, Dyrektor ds. bankowości korporacyjnej, Dyrektor ds. bankowości detalicznej.

 

Instytucją, która udziela kwalifikacji Chartered Banker jest The Chartered Institute of Bankers in Scotland. Jest on najstarszym, powstał w 1875 r., instytutem bankowości na świecie. Kwalifikacja Chartered Banker jest przyznawana od 2011 roku. Jej uzyskanie potwierdza posiadanie bardzo obszernej wiedzy z zakresu bankowości.

O kwalifikację Chartered Banker może ubiegać się każdy. Uzyskanie certyfikatu to złożony i długi proces, składający się z 4 etapów. Pierwszym z nich jest zdobycie Professional Banker Certificate -certyfikatu niższego szczebla, następnie Professional Banker Diploma, Associate Chartered Banker Diploma i  finalnie kwalifikacji Chartered Banker.

Posiadanie kwalifikacji Chartered Banker informuje pracodawcę o szerokiej wiedzy kandydata z zakresu bankowości detalicznej i korporacyjnej oraz z znajomości zasad zarządzania ryzykiem w bankowości. Certyfikat ten jest mocnym atutem w trakcie rekrutacji zarówno na stanowiska specjalistów i doradców, jak i posady kierownicze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *