Praca: Dyrektor Finansowy – Główny Księgowy

Ogłoszenie numer: 2291467, z dnia 2019-02-18

Port Gdański EKSPLOATACJA S.A.

Port Gdański EKSPLOATACJA S.A. poszukuje pracownika na stanowisko:

Dyrektor Finansowy – Główny Księgowy

Miejsce pracy: pomorskie / Gdańsk

Opis stanowiska

  • organizacja i zarządzanie pionem finansowym spółki;
  • kształtowanie oraz realizacja strategii i planów inwestycyjnych;
  • współudział w kreowaniu strategii rozwoju spółki;
  • stałe zarządzanie płynnością finansową, analizowanie przepływów pieniężnych;
  • raportowanie zarządcze – analiza i nadzór nad wskaźnikami KPI;
  • przygotowanie budżetu i nadzór nad jego realizacją;
  • bliska współpraca z działami operacyjnymi spółki, w tym udział w procesach kształtowania cen, budowania oferty;
  • nadzór nad pracą działów: finansowo-księgowego, controllingu;
  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych;
  • odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych;
  • kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi.

Wymagania

  • wykształcenie kierunkowe;
  • minimum 5-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w pionie finansowym;
  • wysoki poziom samodzielności i zdolność do realistycznej oceny sytuacji oraz silna orientacja na wyniki;
  • doświadczenie w obszarze analiz finansowych i budżetowania;
  • znajomość ustawy o rachunkowości, dobra orientacja w tematach podatkowych;
  • doskonale rozwinięte umiejętności analitycznego i strategicznego myślenia.

Oferujemy

  • pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się branży;
  • możliwość rozwoju zawodowego i doskonalenia umiejętności menedżerskich;
  • możliwość realizacji własnych pomysłów;
  • dużą samodzielność w działaniu i dyspozycyjność.