TOP MARKA W BANKOWOŚCI

Praca w finansach

TOP MARKA W BANKOWOŚCI

Który bank jest najbardziej znany i rozpoznawalny w Polsce? O którym najwięcej się mówi (i o którym dobrze)?

Praca dla znanego banku to często ułatwienie. Rozpoznawalna marka ułatwia kontakt z klientami i buduje zaufanie.  Którym w banku w Polsce mówiło się w zeszłym roku najwięcej?

Z raportu „Top Marka” przygotowanego przez magazyn „Press” i „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wynika, że bankiem, który doczekał się największej ilości publikacji i informacji w mediach był bank PKO BP. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Bank Zachodni WBK oraz bank Pekao. Nie wszystkie informacje były jednak pozytywne. Najlepiej mówiło się o Banku Zachodnim (co z perspektywy potencjalnego pracownika nie jest bez znaczenia).

Publikacje prasowe to jednak nie jedyna miara popularności banku (wynikają często z aktywności działań Public Relations oraz inwestycji w reklamę). Znacznie więcej możemy się dowiedzieć mierząc ilość opinii internautów w serwisach społecznościowych. Tu liderem był również bank BPH. Na kolejnym miejscu znalazł się bank PKO BP i Pekao. Miejscem, w którym najwięcej mówi się o bankach okazał się Facebook. Informacje na forach czy w innych źródłach prawie się nie pojawiały. Dla osób szukających pracy to ważna opinia – mówi o tym, że warto szukać opinii o bankach właśnie na Facebook.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *